Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Mart 2020

1 EKİM DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ KUTLU OLSUN :)

Birleşmiş Milletler Örgütü 1954 yılında Ekim ayının ilk pazartesi gününü Dünya Çocuk Günü olarak ilan edildi. Bu yıl 1 Ekim’e rastlayan Dünya Çocuk Günü’nde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Genç Gönüllüler olarak çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, sevgi ve mutluluk içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amacıyla etkinlik düzenlenmiştir.

Çocuk Hakları Sözleşmesinde geçen “Çocukların yetişmesinden ve gelişmesinden sorumlu olan büyükler, bu sorumluluklarını en iyi biçimde yerine getirirler” maddesini baz alarak bizde bu özel günü 25 genç gönüllü ve 5 personelle en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık. İlk etapta Nizip ilçesinin ikizce ilkokul ve ortaokulu belirlendi. Toplam 190 öğrenci katılımının sağlandığı etkinliğimizde yüz boyama, palyaço gösterileri, tahta bacak dans gösterisi ve çeşitli aktiviteler düzenlendi.

Yaklaşık 4 saat süren etkinlikte çocuklarımızın yüzlerindeki tebessüm, mutluluk, coşku görülmeye değerdi. Belki hayatlarında ilk defa gördükleri eğlencelerle sanata bakış açılarını değiştirebilmek, bende varım dedirtebilmek ve tertemiz dünyalarında yeni umutlar yeşertebilmek hedefiyle çıktığımız bu yolda çektiğimiz kardeşlik halayıyla çocuklarımıza veda ettik. Ve içimizdeki sesi iyi ki dinlemişiz.

https://twitter.com/Zekeriya1972/status/1178590141096574976

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.